„If you change Your habits,

You’ll change your … English”

Jeżeli zmienisz swoje nawyki, zmienisz swój … angielski.

Do napisania tego tekstu zainspirowała mnie smutna sytuacja, która miała miejsce w sobotę rano, kiedy robiłem drobne zakupy w sklepie. Ale po kolei.

W zeszłym tygodniu wątkiem przewodnim treningów językowych z moimi Podopiecznymi był ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=U_nzqnXWvSo

W skrócie: James Clear jest autorem książki „Atomowe nawyki” (angielska wersja: https://jamesclear.com/atomic-habits). Od razu napiszę, że jest to książka obowiązkowa (moje TOP 5) do przeczytania!

A teraz rzućcie okiem na poniższe zdjęcie, które możecie zobaczyć w przemówienia Jamesa Cleara:

Zauważcie co się dzieje z Waszym życiem, kiedy już dzisiaj postanowicie, że – niezależnie od tego co robicie na co dzień – codziennie będziecie robić 1% postępu. Linia „w górę” (IMPROVEMENT) pokazuje Wam gdzie będziecie za rok (mniejszość ludzi). Do takich osób należą właśnie moi językowi Podopieczni! Natomiast linia „w dół” (DECLINE) ilustruje to, co robi większość osób. Stagnacja, czyli spadek, cofanie się (DECLINE).

Mężczyzna 1 – Marzyciel grający w Totolotka

Nawiązując do sobotniego poranka, zbliżając się do sklepu, zauważyłem starszego mężczyznę, który mając w ręce kupon, wpatrywał się w wyniki losowania. Od razu po mowie ciała zauważyłem tę ekscytację (a może już dzisiaj stanę się SZCZĘŚCIARZEM – polecam książkę „Szczęście czy fart”), po której od razu zauważyłem głębokie rozczarowanie (nie tym razem, nie miał ani SZCZĘŚCIA, ani FARTA). Nie zamierzam w tym tekście krytykować ludzi, którzy grają w takie gry, uprawiają hazard czy liczą NA FART. Niemniej jednak nie jest to moja BAJKA. Zdecydowanie wolę chwycić swoje życie w swoje ręce i poprzez stałą edukację oraz rozwój STAWAĆ SIĘ O 1% LEPSZYM KAŻDEGO DNIA. Tego też pragnę nauczyć moje Dzieci (Maksia i Lilcię), i tak też prowadzę moich JĘZYKOWYCH PODOPIECZNYCH . My bierzemy sprawy w swoje ręce i nie czekamy. A jeżeli chcesz posmakować takiego podejścia, już dzisiaj wyślij e-mail i zapisz się na PIERWSZY W POLSCE TRENING ŚWIADOMOŚCI JĘZYKOWEJ, który odbędzie się 30 czerwca 2022 o godz. 20:00. Zapisy: http://kornelpaszkiewicz.pl/2022/06/05/pierwszy-w-polsce-trening-swiadomosci-jezykowej-football-english/

Mężczyzna 2 – Poproszę papierosy, dwusetkę wódki i loda.

Drugim mężczyzną był stojący przede mną bardzo gruby Pan / Chłopak (na moje oko „30 latek” wyglądający na „50 latka”). Siłą rzeczy widziałem, co kupuje. A kupił papierosy (nie pamiętam nazwy), dwusetkę wódki oraz loda. Nie znam tego człowieka, ale znam wielu podobnych. Najczęściej mówią, że są „zaniedbani” ponieważ są chorzy, mają pecha, itp. Oczywistym jest, że na świecie są naprawdę chorzy ludzie, ale równie oczywistym jest, że większość ludzi zwyczajnie każdego dnia podejmuje decyzje, która zamiast WZNOSIĆ ich do góry (IMPROVEMENT), ciągną je w dół (DECLINE). Krok po kroku staczają się w otchłań. Bo przecież nikt chyba nie myśli, że „trzydziestokilogramową nadwagę” robi się w jeden dzień! Pamiętaj: JEŻELI ZMIENISZ SWOJE NAWYKI, ZMIENISZ SWOJE ŻYCIE. A moi podopieczni wiedzą, że JEŻELI ZMIENISZ SWOJE NAWYKI, ZMIENISZ SWÓJ … ANGIELSKI. Jak widzicie, nauka języka angielskiego to również nauka życia. O tym też będę mówić 30 czerwca. Wiele osób „chce”, ale tak naprawdę nie wie jak. Dlaczego tak się dzieje? Często jest to wynikiem błędnych decyzji, niejednokrotnie braku wiedzy.

Już dzisiaj wyślij e-mail i zapisz się na PIERWSZY W POLSCE TRENING ŚWIADOMOŚCI JĘZYKOWEJ, który odbędzie się 30 czerwca 2022 o godz. 20:00. Zapisy: http://kornelpaszkiewicz.pl/2022/06/05/pierwszy-w-polsce-trening-swiadomosci-jezykowej-football-english/ . Po treningu z Kornelem nie tylko nie będziesz liczyć na FART (mężczyzna 1), ale również nie będziesz popełniać błędnych decyzji (mężczyzna 2). Pamiętaj: JEŻELI ZMIENISZ SWOJE NAWYKI, ZMIENISZ SWÓJ … ANGIELSKI.

Zapisy na PIERWSZY W POLSCE  TRENING ŚWIADOMOŚCI JĘZYKOWEJ – FOOTBALL ENGLISH trwają do 26 czerwca 2022. Szczegóły: http://kornelpaszkiewicz.pl/2022/06/05/pierwszy-w-polsce-trening-swiadomosci-jezykowej-football-english/

Step by Step. Kornel Paszkiewicz

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *