Football English 9 (s. 21/22)

Językowa Liga Mistrzów

I’ve done it again 😊 Znowu to zrobiłem. Nadrobiłem zaległości w Lidze Mistrzów (I caught up on the Champions League) w 48 minut (szczegóły w JĘZYKOWEJ LIDZE MISTRZÓW 6: http://kornelpaszkiewicz.pl/2021/10/01/football-english-6-s-21-22-jezykowa-liga-mistrzow/ ) i przygotowałem dla Was wyrażenia 81 – 90. Powolutku dobijamy do stówki, ale jak zawsze, idziemy w jakość (QUALITY), a nie ilość.

Sharks never stop swimming! Lions never stop hunting! Enjoy 😊

Step by Step. Kornel THE SHARK Paszkiewicz 😊

Notatka treningowa:

81 In-form Salah made no mistake from the spot. Będący w formie Salah nie popełnił błędu z rzutu karnego.

Atlético 2-3 Liverpool

82 Carlo Ancelotti’s men were at their irresistible best in Kyiv.

irresistable = zniewalający, porywający (np. uśmiech), nieodparty

Zawodnicy Ancelottiego byli w swojej najlepszej formie w Kijowie.

Shakhtar Donetsk 0-5 Real Madrid

83 The Argentinian’s cool Panenka penalty gave Paris the advantage. Na chłodno / spokojnie wykonany rzut karny w stylu Panenki przez Argentyńczyka dał Paryżowi przewagę.

Paris 3-2 Leipzig

84 Porto sit level on points with second-placed Atlético in Group B after a deserved first victory of the campaign. Porto ma tyle samo punktów co drugie w tabeli Atletico w Grupie B po pierwszym zasłużonym zwycięstwie w tej edycji (LM)

Porto 1-0 Milan

85 Sheriff’s giant-killing spree was brought to a halt by Inter in Milan, despite Sébastien Thill giving the Italian champions a fright.

spree = hulanka, szał

My life is a continuous spree.

killing spree = seria morderstw

go on a spending spree = zaszaleć na zakupach.

bring sth to a halt /close

= doprowadzić coś do końca, zakończyć coś, zatrzymać coś

give sb a fright = postraszyć kogoś

Seria meczów, podczas której Sheriff pokonywał gigantów została przerwana przez Inter w Mediolanie, pomimo tego, że Sebastien Thill postraszył mistrza Włoch.

Inter 3-1 Sheriff

86 Bayern are hungry for more.

They have been ruthless in the last 10 minutes.

Bayern „chce więcej”. Byli bezlitośni / bezwzględni w ostatnich 10 minutach.

Benfica – Bayern 0:4

87 There was no stopping United after the break. United byli nie do powstrzymania w drugiej połowie.

Man United – Atalanta 3:2

88 Got himself in a good position. Wywalczył sobie dobrą pozycję.

Barcelona 1-0 Dynamo Kyiv

89 1:0 Villareal. So simple! 1:0 dla Villareal. Jakie to proste!

Young Boys 1-4 Villarreal

90 He was first to react in the 6-yard-box. Pierwszy zareagował w „piątce” / w polu bramkowym.

Salzburg 3-1 Wolfsburg