Football English 8 (s. 21/22)

Językowa Liga Mistrzów

Za nami 2 mecze, w których POLSKA zdobyła 6 punktów w konfrontacji z San Marino (5:0) i Albanią (1:0). Rzućcie okiem jak to wyglądało z perspektywy językowej (wyrażenia 71 – 80), a następnie wskakujemy w gorączkę piłkarskiego weekendu 😊 Wszakże przed nami niedzielne „derby Polski”, Legia Warszawa – Lech Poznań.

Sharks never stop swimming! Lions never stop hunting! Enjoy 😊

Step by Step. Kornel THE SHARK Paszkiewicz 😊

Notatka treningowa:

71 He left the pitch to a standing ovation. On opuścił boisko przy owacji na stojąco.
72 He left the pitch to a guard of honour On opuścił boisko przy szpalerze.
73 It was Fabianski’s farewell game. To był mecz pożegnalny Fabiańskiego.
74 He was in tears at the reception when he was substituted in the 58th minute. On rozpłakał się z powodu przywitania / przyjęcia / odbioru kiedy był zmieniany w 58 minucie. `
75 Fabianski has announced his „international retirement”. Fabiański ogłosił swoją „międzynarodową emeryturę” (zakończenie gry w kadrze).
76 The match was suspended for over 20 minutes after home fans threw objects at the visiting players.

– delayed

– postoponed

– cancelled

The match was postponed beacause of „severe weather conditions”.

Mecz był przerwany na ponad 20 minut po tym jak kibice rzucali przedmiotami w zawodników drużyny gości.

– opóźniony

– przełożony

– odwołany

Mecz został przełożony z powodu „złych warunków atmosferycznych”.

77 Karol Swiderski gave the Poles the lead with 13 minutes remaining in their Group I fixture. Świderski dał Polakom prowadzenie na 13 minut przed końcem meczu w meczu Grupy I.
78 Play was resumed and Poland leapfrogged Albania into second spot. Gra została wznowiona i Polska przeskoczyła / wyprzedziła Albanię na 2 miejsce .