„Overcome all obstacles”

„Pokonaj wszystkie przeszkody”

Widzicie to drzewo? Oczywiście, że widzicie. A wiecie co ja widzę w tym drzewie? To proste. Drzewo to ilustruje większości ludzi, którzy w przypadku mniejszych lub większych problemów zatrzymują się lub zawracają. I to jest właśnie różnica pomiędzy 20 procentami ludzi sukcesu (czytaj: ludzi szczęśliwych) oraz 80% ludzi porażki (czytaj: ludzi nieszczęśliwych). Ostrzegam. Dalsza część czytania może okazać się zbyt drastyczna dla niektórych. Ale to dobrze. Może zmienicie coś w swoim życiu. Wszakże „zawsze można coś poprawić”.

Nie tak dawno jadąc na rowerze natrafiłem na to drzewo. Wiecie, jaka była pierwsza myśl: ZAWRÓĆ. To jest zupełnie naturalne. Tak właśnie bywa w życiu większości ludzi, że już przy najmniejszych przeszkodach albo rezygnują, albo w najlepszym wypadku tracą pewność siebie. I to jest właśnie różnica między ludźmi takimi jak Robert Lewandowski oraz tymi wszystkimi, dla których najlepsza część dnia to dodawanie obraźliwych komentarzy w stosunku do tych, którzy są „na wierzchołku góry lodowej”.

I wiecie do jakiego dochodzę wniosku. Że wszyscy ci ludzie, którzy mają w sobie tyle nienawiści zwyczajnie piszą te wszystkie komentarze ponieważ oni tak naprawdę widzą w „ludziach sukcesu” swoje porażki. Nie powiedzą tego głośno, ale wiedzą, że kiedy „człowiek sukcesu” przeskoczył przez drzewo i poszedł dalej, oni się zatrzymali. Dlaczego coraz więcej w sieci jest portali bazujących na negatywnym przekazie, gdzie zwyczajnie czeka się na porażki innych. Dlaczego takie portale mają „dużą liczbę wyświetleń”. To proste. Bo bazują oni na „ranach ludzi porażki”, którzy w głębi serca wiedzą, że się poddali, ale zagłuszają ten krzyk rozpaczy poprzez ataki nienawiści. Przecież logicznym jest, że ludzie z wielką pasją nie mają czasu „na rozmowy o innych ludziach”, abstrahując już od krytykowania tych ludzi.

To samo dotyczy nauki języka angielskiego. Ile razy już w życiu słyszałem (najczęściej na pierwszym treningu): mam blokadę, stresuję się, nie mam pewności siebie, to chyba nie jest dla mnie.

Dlaczego niektórzy ludzie dochodzą do fajnego komunikatywnego poziomu, podczas gdy inni całe życie mówią „języki nie są dla mnie, nie mam do tego głowy” albo „jestem za stara /stary”.

Właśnie dlatego, że „ludzie sukcesu” nie poddają się przy pierwszym lepszym „zwalonym drzewie”, tylko idą dalej. Inni natomiast zatrzymują się, w tym wypadku wybierając inne czynności. Nasze życie to kwestia naszych wyborów.

Pamiętajcie: będąc systematycznym i wytrwałym możecie nauczyć się wszystkiego. Wszystkiego! Nie ma takiej rzeczy, której nie moglibyście się nauczyć. Dlatego właśnie tak ogromnym szacunkiem traktuję „ludzi sukcesu”, takich jak wspomniany Robert Lewandowski. Ale takich przypadków (przysłowiowe 20%) możecie znaleźć więcej. Poszukajcie ich „w swoich branżach” i w swoich obszarach samorozwoju. Za wszelką cenę poszukujcie ludzi, którzy Was zmotywują „do przeskoczenia zwalonego drzewa”. Tak właśnie pracuję podczas treningów językowych z moimi podopiecznymi. Dla mnie każdy mój podopieczny jest indywidulany i szczególny. Nie tylko przeskakujemy przeszkody, ale przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy. Pamiętajcie, że wszystkiego możecie się nauczyć. Podejmijcie już teraz decyzję, że STEP BY STEP pójdziecie w kierunku swoich marzeń i że nie zatrzyma Was żadna przeszkoda. Co najwyżej, troszkę spowolni. A wtedy nabierzecie siły do kolejnego ROZWOJOWEGO ataku. I tak bez końca.

Step by Step. Kornel Paszkiewicz

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *