„The strength of the wolf is in the pack”

Współpraca z Trenerami Piłkarskimi, jak i wszystkimi ludźmi świata piłki, w zakresie nauczania języka angielskiego to niesamowita rozwojowa przygoda. Kiedy nie tak dawno nagrałem JĘZYKOWY TRENING S1, P9: 7 kolejka Premier League (zasłyszane) – Kornel Paszkiewicz, którego głównym przesłaniem było „Siłą wilka jest wataha”, szybciutko otrzymałem link od jednego z Trenerów do absolutnie fantastycznego rozwojowego filmu o … wilkach 😊 Koniecznie obejrzyjcie: 

Nie dość, że filmik ten ma fantastyczne przesłanie zarówno życiowe, jak i piłkarskie, to jeszcze można go użyć do treningu językowego. Przykładowo:

Let’s speak English … czyli pogadajmy po angielsku:

1. What’s the message of this film? (Jakie jest przesłanie tego filmu).

2. Would You prefer to play for „the wolves” or the „bisons”? (Wolałbyś grać dla wilków czy bizonów)?

3. Using words such as: „well-organised, consistent, patient, offensively-minded, defensively-minded”, tell me about the tactical organisation of the wolves and and the bisons. (Używając słów takich jak: „well-organised, consistent, patient”, powiedz mi o taktycznej organizacji wilków i bizonów). 

Jak powiedzieć po angielsku:

1. Musimy trzymać się razem.

2. Musimy pracować jako zespół. 

Reasumując, jak widzicie, nie tylko takie filmiki niosą ze sobą fantastyczną wiedzę na temat zwierząt (BTW, jak prawidłowo wypowiedzieć po angielsku „bison”), ale również można takie filmiki używać do rozwoju językowego. I tak właśnie robię z moimi podopiecznymi. Zawsze do przodu STEP BY STEP. Zawsze dynamicznie i zawsze „up-to-date”.  Współpraca na pełnej petardzie!

Step by Step. Kornel Paszkiewicz

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *