“Przebaczenie to okazanie drugiemu człowiekowi szacunku pomimo urazy” – taką definicję przebaczenia podał podczas niedzielnej Mszy Świętej Ksiądz Eryk. I o ile słowa te można odnieść do najwyższej formy przebaczenia (np. poważne przestępstwa, konflikty rodzinne, itp), słowa te również można przenieść na grunt SAMOROZWOJU. I tego dotyczy ten czwartkowy wpis.
Jak wiecie, każdego NAWYKU można się nauczyć i oduczyć. Zobaczcie jak wiele Osób wyrobiło w sobie NEGATYWNY NAWYK “życia życiem innych ludzi”. W skrócie: wstaję rano, odpalam fejsa, insta czy twittera i ZACZYNAM ŻYĆ życiem innych ludzi.
Taki Paszkiewicz wrzuca fotę ze szczęśliwego dnia i już niejednego ….. krew zalewa 🙂
Niejednokrotnie takie osoby dodatkowo hejtują, piszą negatywne komentarze, itp. Totalna katastrofa. Zamiast poświęcić czas na swój ROZWÓJ, osoby te ŻYJĄ ŻYCIEM innych ludzi, zupełnie nie kierując się definicją PRZEBACZENIA. Później osoby te mówią, że np. nie mają czasu na naukę języka angielskiego bo są zapracowane. Fakty są jednak takie, że w skali TYGODNIA potrafią przeznaczyć KILKA GODZIN na “urazę do innego człowieka”.

Jedną z moich definicji SAMOROZWOJU jest: “Media społecznościowe, umiejętnie wykorzystane, to potężny oręż w SAMOROZWOJU”. Zapomnijcie jednak o umiejętnym wykorzystywaniu SOCIAL MEDIA jeżeli w większości skupiacie się marnotrawieniu czasu na “oddychaniem życiem innych ludzi”.
Do momentu, w którym nie przestawicie swojego myślenia i nie “PRZEBACZYCIE” tym, którzy Was tak irytują, będziecie zwyczajnie nieszczęśliwymi ludźmi, którzy spędzają czas na okazywaniu urazy do innych ludzi.
Idealny przykład wczoraj zobaczyłem na Twitterze. W skrócie:

a) pewna Osoba umieściła info dotyczące zarobków Roberta Lewandowskiego. Osoba ta rozpisała to mniej więcej tak: ponad 100 milionów złotych rocznie, co daje ponad 8 milionów złotych miesięcznie, potem tygodniowo, dziennie, na godzinę, minutę”. Potężne pieniądze.

b) jednym z pierwszych komentarzy było: “wszyscy piłkarze to debile, którzy zarabiają bo mają talent, a powinni zarabiać średnią krajową.

Macie tu idealny przykład “braku PRZEBACZENIA”, a zarazem hejtu. Prawda jest jednak taka, że napisał to po prostu NIESZCZĘŚLIWY człowiek. A dlaczego “nieszczęśliwy”. A dlatego, że zamiast WZIĄĆ SWOJE ŻYCIE W SWOJE RĘCE, poświęca on czas na takie wpisy. Idealny przykład NAYSAYERA, który żyje życiem innych ludzi.

Dodatkowo, zapewne człowiek ten nie ma żadnej wiedzy na temat piłkarzy. Bo jak ją może mieć? Nie możesz być na poziomie zarobków Lewandowskiego czy chociażby piłkarza Ekstraklasy, skoro poświęcasz czas na takie wpisy. A na marginesie, będąc od ponad 7 lat na najwyższych piłkarskich szczeblach w Polsce, doskonale wiem, że wśród piłkarzy jest wielu wartościowych ludzi.
Tak jak w każdym zawodzie: są ludzie ŹLI i DOBRZY.

Zapewniam Was, że prawdziwi rozwojowcy nie mają czasu na takie wpisy. Prawdziwi rozwojowcy i ludzie sukcesu TWORZĄ, mają czas na czytanie książek czy podejmowanie decyzji, które rozwijają ich.
Prawdziwi rozwojowcy potrafią PRZEBACZYĆ i szanować innych pomimo urazy / innych poglądów.
Pójdźcie w tym kierunku i zobaczycie, że nagle znajdziecie czas na Wasze pasje, pragnienia czy marzenia. Tylko trzeba TU i TERAZ podjąć decyzję, że wyrobię w sobie nawyk “PRZEBACZANIA”.
Polecam! Ja dzięki takiemu podejściu m.in. pożeram już jedną książkę tygodniowo 🙂 🙂 🙂 Kiedyś nie miałem na to czasu, bo traciłem zbyt wiele czasu na nieumiejętne używanie mediów społecznościowych.
Pamiętajcie słowa Księdza Eryka: Przebaczenie to okazanie drugiemu człowiekowi szacunku pomimo urazy”.
A zatem zaakceptujcie to, że nie musi Wam się podobać wszystko w mediach społecznościowych. Okazanie szacunku to między innymi nie czytanie rzeczy, których nie lubimy. Robiąc tak, po pierwsze nie TRWONISZ swojego czasu, a po drugie akceptujesz, że gdzieś tam są inni ludzie, o innych poglądach, z innymi opiniami.
Wybierajcie to, co sprawi, że staniecie się lepsi. I nie ulega najmniejszej wątpliwości, że PRZEBACZENIE dramatycznie eksploduje Was na wyższy poziom samorozwoju. To proste: “eliminując NEGATYWNE myśli o innych ludziach, automatycznie koncentrujesz się bardziej na swoim rozwoju”.

Step by Step. Kornel Paszkiewicz