Football English 4 (s. 21/22)

Językowa Liga Mistrzów

Za nami piękny piłkarski tydzień z Ligą Mistrzów (the Champions League), Ligą Europy (zwycięstwo Legii ze Spartakiem Moskwa w the Europa League) i Ligą Konferencji (niestety nasze polskie kluby Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Śląsk Wrocław nie awansowały do fazy grupowej the Conference League). Do tego 2 gole Roberta Lewandowskiego na Camp Nou.

A jak wyglądał Wasz językowy tydzień? Zrobiliście kolejny krok (another step)? W każdym bądź razie mam dla Was kolejnych 10 kroków (another 10 steps) w postaci wyrażeń 31-40. Zapraszam!

Sharks never stop swimming! Lions never stop hunting! Enjoy 😊

Step by Step. Kornel THE SHARK Paszkiewicz 😊

Notatka treningowa:

31 It’s been the best 14 days in my career because these are the difficult moments when you see ….” To było najlepszych 14 dni w mojej karierze ponieważ w trudnych momentach widzisz ….

– Arteta (Arsenal coach, after the first win, 3 lost games).

32 Bernardo Silva pounced on the opportunity. Bernardo Silva skorzystał z tej okazji.
33 Auba was standing behind the ball which is why the goal stood.

Which is why = That’s why.

Auba został / był za linią piłki i dlatego gol został uznany.
34 They marked the anniversary with a minute’s silence. Upamiętnili tę rocznicę minutą ciszy.
35 He has work to do. On ma pracę do wykonania.
36 They’ve hit on the counter = Newcastle have hit on the counter. Strzelili po kontrze.
37 expect sb to do sth

The coach expects the forward to score many goals.

I expect you to

oczekiwać, że ktoś coś zrobi

Trener oczekuje, że ten napastnik strzeli dużo goli.

38 Yellow card for Tanganga. Deservedly so. Żółta kartka dla Tangangi. Zasłużenie.
39 This will be cards! Będą kartki!

– podczas „mass confrontation”.

40 West Ham could go top with a win this afternoon (BEFORE THE MATCH)

West Ham could have gone top with a win (AFTER THE MATCH)

West Ham może wskoczyć na 1 miejsce jeżeli wygra tego popołudnia (PRZED MECZEM)

West Ham mógł wskoczyć na 1 miejsce (ale nie wskoczył, bo nie wygrał) – PO MECZU.

Photo source: UEFA.com